Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

WYŚWIETLAJ CZĘŚCI Z GRUPY: Filtr oleju (Liczba towarów: 1) Zmień grupę

WYŚWIETLAJ CZĘŚCI DLA MODELU: BMW X7 (G07) xDrive 40 i

WIDOK:
Wyświetl:
Sortuj:
 • FILTR OLEJU FILTRON FILOE672/10 Zamienniki
  Producent: FILTRON Nr katalogowy: FILOE672/10
  27,06 PLN z VAT
  Producent: FILTRON Nr katalogowy: FILOE672/10 Wysokość [mm] : 155 Średnica zewnętrzna 1 [mm] : 55,5 Średnica wewnętrzna 1 [mm] : 20 Średnica wewnętrzna 2 [mm] : 20 Rodzaj : Wkład filtra SVHC : Substancje SVHC niedostępne!
  Distawa 3 dni
  27,06 PLN

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków.