VW
Niemiecka marka samochodów produkowana od 1937 roku przez koncern Volkswagen AG. W dosłownym tłumaczeniu nazwa marki oznacza „samochód dla ludu”. Jednak historia koncernu sięga już 1931 roku, gdyż właśnie wtedy firma Zundapp zgłosiła się do Ferdinanda Porsche, aby stworzył tani samochód. Powstało 9 prototypów auta. Ostatecznie zaakceptowany projekt o nazwie Type 60 (prototyp dzisiejszego Garbusa) trafił do oficjalnej produkcji w 1941 roku. Z hal produkcyjnych zjeżdżały zarówno modele cywilne w różnych wersjach nadwozia – kabriolet, sedan oraz kabrio – limuzyna, jednak wytwarzano również model wojskowy. Produkcję zakończono 7 sierpnia 1944 roku. Po zakończeniu II Wojny Światowej firma przyjęła nazwę Volkswagen. Auto – Type 60, nadal było produkowane. Aż do 2003 roku z fabryk wyjechało przeszło 21 milionów egzemplarzy. W powojennych Niemczech marka dynamicznie się rozwijała. W 1950 roku zaproponowano kolejny model - Transporter. W roku 1973 wyprodukowano pierwszego Passata, który jest jednym z flagowych dla marki po dziś dzień. A już rok później w 1974 roku pojawił się równie popularny Golf. Do najważniejszych i najczęściej spotykanych na drogach modeli marki należą różne generacje: Passata, Golfa, Polo, Garbusa.
Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem.
Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków.