Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

VOLVO

Szwedzkie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe będące częścią koncernu Geely Automobile. Firma założona 14 kwietnia 1927 roku kiedy to rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu pod nazwą ÖV4. Już na początku lat 70 XX wieku otwarte zostało Volvo Technical Center, w którym przeprowadzane są testy systemów bezpieczeństwa oraz nowych pojazdów. To przedsiębiorstwo słynie bowiem z wypuszczania na rynek samochodów charakteryzujących się wysokim poziomem bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Założyciele marki chcieli stworzyć samochód, który byłby odpowiednio dopasowany do dróg w Szwecji oraz do klimatu panującego w Skandynawii. Tak więc stawiali na wysoki poziom jakości oraz niezawodną, stworzoną samodzielnie konstrukcję.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

VOLVO

Filtruj listę modeli

ccm
KM