Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

SUZUKI

Japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zajmujące się produkcją samochodów, motocykli oraz silników. Firma założona przez Michio Suzuki w 1909 roku. W 1952 roku zadebiutował model Power Free. Posiadał silnik spalinowy. Głównymi założeniami przyświecającymi jego powstaniu miała być niska cena zakupu oraz łatwość eksploatacji oraz prostota konstrukcji. Początkowo rozpoczęto produkcję na skalę masową modelu Suzulight. Wdrażał on innowacyjne jak na tamte czasy rozwiązania. W tej jednostce napęd przekazywano na przód, zawieszenie było niezależne, natomiast w układzie kierowniczym znajdował się mechanizm zębatkowy. Takie rozwiązania na stałe pojawiły się w motoryzacji dopiero około pół wieku później. W roku 1981 Suzuki podpisało umowy z General Motors oraz Isuzu Motors. Marka stopniowo coraz bardziej się rozwija, powstają nowe, ciekawe modele aut, które cieszą się duża popularnością w wielu krajach. Model Swift produkowany jest w kolejnych wersjach od 1983 roku i jest chętnie kupowanym autem na rynku europejskim. Kolejne propozycje również znajdują rzesze zwolenników. Podobnie jak motocykle marki, które należą do najlepszych na światowym rynku motoryzacyjnym.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

SUZUKI

Filtruj listę modeli

ccm
KM