Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

SKODA

Czeski producent samochodów osobowych. Obecnie przedsiębiorstwo należy do grupy Volkswagen korzystając jednocześnie z jego rozwiązań technicznych. Do założenia firmy doszło w 1895 roku. Jej twórcami byli mechanik Vaclav Laurin oraz księgowy Vaclav Klement. Początkowo zajmowali się jedynie produkcją rowerów. W 1898 roku wypuścili na rynek swój pierwszy motocykl, natomiast w 1901 stworzyli pierwszy prototyp samochodu. W tym czasie aż do roku 1928 firma nosiła nazwę, którą były nazwiska założycieli. W roku 1928 przedsiębiorstwo zostało przejęte przez firmę zajmującą się przemysłem zbrojeniowym Skoda Holding, która we wcześniejszych latach produkowała luksusowe pojazdy na licencji. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa Skoda została ważnym elementem gospodarczym III Rzeszy, a produkcja stała się niemal w 100% militarna. Po wojnie Skoda stała się przedsiębiorstwem państwowym, monopolizując rynek motoryzacyjny na terytorium Czechosłowacji. Po upadku ustroju komunistycznego rozpoczęła się współpraca z koncernem Volkswagena. W roku 1991 Skoda dołączyła do grupy niemieckiego koncernu.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

SKODA

Filtruj listę modeli

ccm
KM