Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

ROVER

Brytyjski producent samochodów. Początkowo działalność skupiała się na produkcji rowerów. Firma wprowadziła wiele innowacji do znanych wówczas modeli np. tylne koło wielkości przedniego czy napęd pochodzący z łańcucha. Produkcja samochodów rozpoczęła się w 1901 roku. Pierwszym zaprezentowanym modelem był Rover 8, który został zaprojektowany przez Edmunda Lewisa, wcześniej pracującego dla marki Daimler. Niezwykle udane dla firmy były lata 50 oraz 60 ubiegłego stulecia. Dowodem na to jest niewątpliwy sukces Land Rovera. W tym czasie aż do lat 70 właśnie te modele wiodły znaczący prym wśród sprzedaży firmy Rover. Były one sprzedawane pod marką Rover do 1989 roku. Firma przez lata współpracowała z innymi wiodącymi producentami motoryzacyjnymi. Związana była między innymi z Hondą czy BMW. Ta ostatnia firma w 2000 roku dokonała podziału firmy poprzez sprzedanie Land Rovera koncernowi Forda. Pozostała część została przekazana Phoenix Consortium, które stworzyło nową firmę MG Rover. We władaniu BMW pozostały prawa do nazwy Rover i związanych z nią. Firma MG Rover ogłosiła bankructwo i wstrzymała produkcję już w 2005 roku. Obecnie po popularnym dawniej Roverze pozostały produkowane przez koncern Tata Motors (od 2008 roku) Land Rovery i Range Rovery.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

ROVER

Filtruj listę modeli

ccm
KM