Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

MITSUBISHI

Japoński producent motoryzacyjny. Początki działalności firmy sięgają roku 1917 kiedy to spółka wprowadziła na rynek Mitsubishi model A, czyli pierwszy w Japonii produkowany seryjnie samochód. Inspiracją do stworzenia tego samochodu stanowił Fiat Zero. Z założenia ta jednostka miała mało spalać i być bardzo wytrzymała. Nie było jednak spektakularnego sukcesu, gdyż cena była zbyt wysoka i wyprodukowano zaledwie 22 egzemplarze. Nazwa firmy po dosłownym przetłumaczeniu na język polski oznacza trzy diamenty. Je również obrazuje charakterystyczne logo marki. Od tego momentu firma przez dłuższy czas nie wypuszczała na rynek nowych aut. Jednak nieustannie pracowano nad udoskonaleniem posiadanych podzespołów. W 1930 roku pojawił się silnik diesla do ciężarówki, którą konstruowano od lat. W czasie II wojny światowej Mitsubishi wytwarzało auta na potrzeby japońskiej armii. Po zakończeniu wojny pierwszy samochód wyjechał z fabryki dopiero w 1960 roku. Samochody Mitsubishi są znane na całym świecie i cieszą się dużą popularnością i uznaniem dzięki dbałości o jakość. 

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

MITSUBISHI

Filtruj listę modeli

ccm
KM