Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

MAZDA

Japoński producent samochodów osobowych. Firma została założona w 1920 roku przez Jujiro Matsudę. Hasłem przewodnim marki jest „zoom-zoom” towarzyszące firmie od 2002 roku, nawiązujące do przyjemności z jazdy. Pierwsze pojazdy wyprodukowane przez firmę pojawiły się w 1931 roku, były to niewielkie trójkołowe bagażówki tak zwane Mazda – Go. Łączy one w sobie cechy samochodu oraz motocykla. W 1934 roku ukształtowała się obecna nazwa firmy – Mazda oraz pokazano pierwsze logo. Stawiano na szybkość, zwinność oraz wydajność. Miały być to cechy produkowanych jednostek, które wyniosą całą markę na wyżyny i zwiększą sprzedaż. W latach powojennych Mazda dynamicznie się rozwijała. Powstawały coraz to nowsze modele, eksportowane do wielu krajów i cieszące się dużym zainteresowaniem. Dwa główne zakłady produkcyjne marki zlokalizowane są w Hiroszimie i Hofu. Oprócz tego działa jeszcze 19 fabryk rozmieszczonych w różnych zakątkach świata. 

 

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

MAZDA

Filtruj listę modeli

ccm
KM