Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

LANCIA

Włoska marka samochodów osobowych. Założona 29 listopada 1906 roku w Turynie przez dwóch przyjaciół Vincenzo Lancia i Claudio Fogolin. Od 1969 roku marka należy do włoskiego koncernu Fiat. Pierwszym zaprezentowanym modelem była Lancia Alfa. Pokazano ją w 1907 roku, zaś jej produkcja objęła lata 1908-1909. Aż do roku 1930 kolejne auta tego producenta nosiły miana zgodne z literami greckiego alfabetu. Wśród kolejnych jednostek wiele nazywano damskimi imionami. Ważnym i przełomowym momentem dla tego włoskiego producenta był rok 1922. Wówczas na rynek wypuszczona została Lancia Lambda. Stała się niekwestionowanym hitem. Była pierwszym samochodem na świecie wyposażonym w samonośne nadwozie oraz niezależne zawieszenie kół przednich. W krótkim czasie Lancia zyskała sławę jako marka pojazdów luksusowych. Produkowane jednostki zawsze były i nadal są uważane za eleganckie, a ich znakiem rozpoznawczym i dużym atutem są piękne i ekskluzywne nadwozia. Firma posiada w swojej historii stosunkowo krótki epizod kiedy wytwarzała również pojazdy użytkowe. W ograniczonych ilościach pod logo marki pojawiły się ciężarówki, autobusy, trolejbusy a nawet pojazdy wojskowe.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

LANCIA

Filtruj listę modeli

ccm
KM