Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

LADA

Rosyjska marka samochodów osobowych produkowanych przez fabrykę AwtoWAZ. Początkowo sprzedawane były na rynek wewnętrzny pod oznaczeniem fabrycznym WAZ i marką Żyguli lub Sputnik. Od 1971 roku na eksport i 2004 na rynek wewnętrzny oferowane pojazdy oznaczone są marką Lada. Na podstawie umowy licencyjnej podpisanej z Fiatem w 1966 roku ruszyła produkcja samochodu WAZ 2101 Żyguli. Model ten produkowano aż do 1988 roku. Oprócz linii Żyguli produkowano także model Niva (1977r.) - mały samochód terenowy oraz model Samara (1984) – samochód oosobowy klasy kompakt. Najnowszym modelem marki jest Lada Vesta. Samochody Lady produkowane są poza Rosją w 5 krajach: na Ukrainie. W Ekwadorze, Egipcie, Kazachstanie i Urugwaju.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

LADA

Filtruj listę modeli

ccm
KM