Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

KIA

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody osobowe, ciężarowe oraz autobusy, należące do Hyundai Motor Group. Nazwa marki składa się z dwóch członów ki- co oznacza powstać oraz -a w języku koreańskim oznaczające Azję. Koncern rozpoczął swoją działalność w 1944 roku zaczynając od ręcznej produkcji części do rowerów. Na początku lat 70. ubiegłego wieku Kia konstruuje własny silnik a następnie próbuje swoich sił przy produkcji samochodów. Dzięki partnerstwu Mazdy i Forda Kia mogła zaistnieć na międzynarodowych rynkach.Lata osiemdziesiąte w historii Kia Motors to rozwój produkcji pojazdów dostawczych - 1981 – Bongo; 1983 – Seres; 1986 – Besta – a także osobowych - 1987 – Pride; 1987 – Concord; 1989 – Capital. Azjatycki kryzys finansowy sprawił, że Kia musiała rozejrzeć się nad pozyskaniem strategicznego partnera. W 2000 roku został nim rodzimy Hyundai i tak powstał koncern Hyundai-Kia Automotive Group z siedzibą w Seulu. W Polsce Kia Motors pojawiła się w 1995 roku. Początkowo działała pod nazwą PB Motors, a we wrześniu 1997 roku firma zmieniła nazwę na Kia Motors Polska Sp. z o.o. Obecnie Kia Motors Corporation to poza produkcją samochodową także bogate zaplecze badawczo-rozwojowe. 

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

KIA

Filtruj listę modeli

ccm
KM