Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL
HYUNDAI

Południowokoreański koncern motoryzacyjny założony przez Chung Ju-yung`a w 1946. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się budownictwem. Historia motoryzacyjna hyundai zaczęła się zaś w 1967 roku kiedy to z koncernu funkcjonującego pod nazwą Hyundai Group, wyodrębniona została spółka Hyundai Motor Company.Początkowo Hyundai produkował auta na licencji. Tuż po założeniu firmy, w 1968 roku podpisana zostaje umowa z Fordem, a nawiązana współpraca przetrwała do 1985 roku. Na pierwszy samodzielny pojazd Hyundaia musimy poczekać do 1974 roku. Wtedy na targach w Turynie swoją premierę miał model Pony, który wszedł do produkcji rok później. Ważnym jest rok 1999, kiedy to Hyundai przejął Kię, a w ten sposób powstał koncern Hyundai Kia Automotive Group z siedzibą w Seulu. Na polski rynek koreańska marka trafia w 1993 roku. Wtedy utworzona zostaje firma Hyundai Corporation Poland. Oferuje m.in. modele i10, i20, i30, i i40, a także Elantra i Veloster. W roku 2001 pojawia się produkowany do dziś model Santa Fe, a później do sprzedaży trafia SUV Tucson. 

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

HYUNDAI

Filtruj listę modeli

ccm
KM