Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

HONDA

Japońska marka motoryzacyjna produkująca między innymi samochody, motocykle, samoloty, silniki. Założona między 24 września 1948 roku w Tokio. Obecnie Honda jest czołowym producentem silników na świecie z jej fabryk rocznie wyjeżdża 25 milionów egzemplarzy. Zakłady produkcyjne Hondy znajdują się obecnie w 30 krajach na świecie. Główny zlokalizowany jest w Tokio, natomiast największe przedstawicielstwo w Europie w Slough w Wielkiej Brytanii. Pierwsze auto marki pojawiło się w 1953 roku. Był to lekki samochód dostawczy - Honda T360. Założyciel marki posiadał ogromną pasję do samochodów sportowych, z tego powodu w latach 60 XX wieku postanowił stworzyć pierwsze seryjnie produkowane auto sportowe. Była to Honda S500. Lata 60 oraz 80 były dla Hondy latami wielkich sukcesów w wyścigach Formuły 1. Marka posiada swoje motto „The Power of Dreams”, co oznacza wielką potęgę jaką dają marzenia. Rozpoczęło się od ogromnego pragnienia i pasji założyciela Hondy i firma w swojej pracy dalej kieruje się ta ideą. Obecnie samochody Hondy uchodzą za niezawodne. Produkowane przez markę silniki benzynowe są wysokiej jakości i pozwalają na pokonanie wielu tysięcy kilometrów bez konieczności napraw.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

HONDA

Filtruj listę modeli

ccm
KM