FIAT
Inaczej Fabrbrica Italiana Automobili Torinowłoski koncern motoryzacyjny z siedzibą w Turynie. Założony 11 lipca 1899 roku przez Giovanniego Agnellego. Marka należy do najstarszych i najbardziej znanych producentów samochodów na świecie. W 1999 roku włoska firma obchodziła 100-lecie swojej działalności. Pierwszy samochód Fiata pojawił się w 1899 roku i nosił symbol 3,5 HP. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie i po 10 latach stała się największą włoską fabryką samochodów. W 1922 roku uruchomiono nowoczesny zakład produkcyjny Lingotto w Turynie. Tu powstawały tak znane modele jak 501 (1919) czy 509 (1925). W latach trzydziestych na rynek trafiły popularne modele 508 Balilla i 500 Topolino. Pierwszy z nich był produkowany także w Polsce. W latach 1967-73 powstały we Włoszech cztery nowe zakłady produkcyjne. Koncern Fiata kupuje także inne włoskie firmy samochodowe i tak w 1957 roku przejmuje Autobianchi, w 1969 roku Lancię, w 1971 roku Abartha, w 1986 roku Alfę Romeo, w 1988 roku Ferrari i w 1993 roku Maserati i Innocenti. Praktycznie staje się więc monopolistą na rynku włoskim. W 1992 roku koncern wykupił również Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej i w Tychach. Obecnie producent samochodów marki Fiat wchodzi w skład grupy FCA (Fiat Chrysler Automobiles) powstałej w 2014 roku w wyniku połączenia Fiata z Chryslerem.
Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem.
Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków.