Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

DAEWOO

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo działające na wielu gałęziach przemysłu między innymi motoryzacyjnego. Założone w 1967 roku przez kim Woo-junga. Początkowo produkcja i sprzedaż samochodów Daewoo odbywała się tylko i wyłącznie na terenie Korei. Polakom dobrze znane samochody z logo tego koncernu produkowane były przez Daewoo Motor Polska w Lublinie oraz Daewoo – FSO w Warszawie. Gdy w 2008 roku przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość zostało przejęte przez Chevroleta. W Polsce jednak utrzymała się produkcja niektórych modeli przez FSO.

Marka Daewoo posiada w swojej gamie takie modele jak: Tico, Lanos, Chairman, Espero, Damas, Gentra, Evanda, Kalos, Honker, Korando, Leganza, Matiz, Lublin, Nexia, Musso, Prince, Nubira, Statesman, Tosca, Tacuma, Win-Storm.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

DAEWOO

Filtruj listę modeli

ccm
KM