Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

BMW

BMW (Bayerische Motoren Werke) niemiecki koncern motoryzacyjny produkujący samochody osobowe, motocykle, skutery oraz silniki. Firma została założona przez Gustava Otto i Karla Rappa 7 marca 1916 roku. Początkowo głównym profilem działania firmy była produkcja silników lotniczych. Pierwsze samochody wyprodukowane przez BMW pojawiły się dopiero w 1928 rok, kiedy to przejęto firmę Dixi produkującą samochody na angielskiej licencji Austina. W latach trzydziestych rozpoczęto produkcję większych pojazdów wyposażonych w silniki sześciocylindrowe. Były wśród nich także pojazdy sportowe. Właśnie wówczas zaczęto stosować charakterystyczną osłonę chłodnicy, będącą do dziś elementem identyfikacyjnym samochodów BMW. Po wojnie fabryka w Eisenach znalazła się na terenie NRD, tak więc firma przeniosła się do Monachium i od 1951 roku wznowiła produkcję samochodów. W 1966 roku BMW przejęło niemiecką firmę Glas GmbH, a w 1994 roku marki wchodzące w skład angielskiej grupy Rover (Rover, Land Rover, MG, Mini). Kłopoty finansowe tych ostatnich wpłynęły na decyzję o ich sprzedaży w 2000 roku. Zatrzymano jedynie markę Mini znaną z długoletniej produkcji praktycznie tego samego modelu. Od 2003 roku BMW jest także właścicielem prestiżowej brytyjskiej marki Rolls-Royce. Wszystkie produkty BMW zaliczane są do pojazdów najwyższej klasy i konkurują z pojazdami oferowanymi przez firmy Audi i Daimler AG

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

BMW

Filtruj listę modeli

ccm
KM