Sklep z częściami zamiennymi
kontakt Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
TEL:
690 046 721
EMAIL: SKLEP@MALEXA.PL

ALFA ROMEO 

Włoska marka produkująca sportowe i luksusowe samochody osobowe. Założona 24 czerwca 1910 roku w Mediolanie przez Alexandre`a Darracq`a . Na początku swojej działalności firma była znana jako Anonima Lombarda Fabbrica Automobili(A.L.F.A). Pierwszym samochodem stworzonym przez alfę był model 24 HP zaprojektowany przez Giuseppe Merosiego. W 1915 roku firmę przejął Nicola Romeo czego następstwem była zmiana nazwy na dobrze nam dziś znaną Alfę Romeo. W 1933 roku Alfa Romeo została przejęta przez państwową organizację IRI (Instituto Riconstruzione Industriale), zachowując jednak pełną autonomię. Przez kilkadziesiąt następnych lat Alfę Romeo wyróżniała produkcja samochodów z silnikami w układzie boxer. Jednak po przejęciu firmy w listopadzie 1986 roku przez koncern FIAT, ze względów oszczędnościowych zaprzestano produkcji samochodów z tego typu silnikami.Dla wielu Alfa Romeo stała się synonimem prawdziwej pasji do motoryzacji, efektem tego jest także fakt, że od samego początku istnienia marki samochody Alfy startowały w wyścigach. Wyjątkowe podejście marki do projektowania swoich samochodów przez lata inspirowało producentów z całego świata.

Filtr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

ALFA ROMEO

Filtruj listę modeli

ccm
KM